Manoleva kërkon që punonjësit e Toksikologjisë të propozojnë drejtorin e ri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Maja Manoleva ka takuar një pjesë të kolegjiumit të ekspertëve dhe përfaqësues të kolegjiumit mjekësor nga Klinika Universitare për Toksikologji.

Në takim, siç njoftoi Ministria e Shëndetësisë, është biseduar për gjendjen dhe funksionimin e Klinikës. Manoleva u kërkoi atyre që të bëjnë një propozim për emërimin e drejtorit mjekësor.

Përfaqësuesit nga Klinika e Toksikologjisë e njoftuan zv. ministren se do të takohen sa më shpejt dhe do të dorëzojnë propozim në Ministrinë e Shëndetësisë./Telegrfafi/

The post Manoleva kërkon që punonjësit e Toksikologjisë të propozojnë drejtorin e ri appeared first on Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy