Maqedoni: 91 raste të reja me Covid-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 1.067 testime për Covid-19, me ç’rast janë regjistruar 91 raste të reja.

Shkup – 65, Kumanovë – 8, Manastir – 6, Ohër – 4, Prilep dhe Kavadar – nga 2, Tetovë, Veles, Gostivar dhe Shtip – nga 1.

Nga numri total i pozitivëve (91), janë regjistruar 23 riinfeksione.

Janë regjistruar 67 pacientë të shëruar, ndërsa nuk është regjistruar asnjë vdekje.

Advertisement

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 2.073.238 testime për Covid-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 313.050, numri i të shëruarve është 303.354, numri i të vdekurve është 9.322 dhe numri i rasteve aktive është 374.

Maqedoni: 91 raste të reja me Covid-19 shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy