Maqedoni: Ditët në vijim më freskët, me vranësira dhe me reshje të shiut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti në ditët në vijim do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, me reshje lokale të shiut dhe me borë në male dhe në disa vise më të larta.

Siç informoi DPHM, më shumë reshje priten të hënën, kur do të fryjë erë mesatare, ndërsa të martën dhe të mërkurën erë e përforcuar nga drejtimi verior.

Nesër dhe të dielën nëpër fushëgropa do të ketë kushte për mjegull të mëngjesit. Temperatura maksimale të shtunën do të jetë dhjetë, ndërsa të dielën 12 gradë. Nga e hëna pritet edhe ulje e temperaturave.

Maqedoni: Ditët në vijim më freskët, me vranësira dhe me reshje të shiut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy