Maqedoni: Dje 11 shkelje të orës policore, 499 gjoba për mosmbajtje të maskave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se mbrëmë janë konstatuar 11 shkelje të orës policore, ndërsa janë dhënë edhe 499 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19./Telegrafi/

Advertisement

Maqedoni: Dje 11 shkelje të orës policore, 499 gjoba për mosmbajtje të maskave shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy