Maqedoni: Në KSHZ janë dorëzuar 13 ankesa për zgjedhjet lokale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

13 ankesa në lidhje me procesin zgjedhor janë dorëzuar në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve.

LSDM ka dorëzuar katër ankesa, OBRM-PDUKM tre, ndërsa koalicioni ASH-AAA kanë dorëzuar gjashtë ankesa, përcjell Telegrafi Maqedoni.

OBRM-PDUKM gjithashtu ka dorëzuar dy ankesa që kanë të bëjnë me shkeljen e heshtjes zgjedhore.

KSHZ për këto ankesa do të caktojë seancë, në të cilën do t’i shqyrtojë dhe do të sjellë vendim për të njëjtat./Telegrafi/

Advertisement

Maqedoni: Në KSHZ janë dorëzuar 13 ankesa për zgjedhjet lokale shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy