Maqedoni, nesër hyn në fuqi ligji për pajisjet dimërore në makina

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria për Punë të Brendshme njofton të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të kenë kujdes të shtuar për fillimin e sezonit dimëror ku ndryshimet atmosferike janë të pranishme.

MPB njofton se nesër hyn në fuqi ligji për posedim të gomave të dimrit dhe pajisjeve dimërore në makina.

Drejtuesve të makinave u rekomandohet që t’u përshtaten kushteve dimërore në rrugë dhe të kenë kujdes gjatë vozitjes.

Obligimi ligjor për posedimin e pajisjeve dimërore që hyn në fuqi nesër (15 nëntor) do të zgjasë deri më 15 mars.

Advertisement

 

Maqedoni, nesër hyn në fuqi ligji për pajisjet dimërore në makina shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy