Maqedoni, pagesa e pensioneve për muajin maj do të bëhet më 29 maj

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Qeveria e RMV-së në seancën e sotme ka vendosur që pagesa e pensioneve për muajin maj 2023, të realizohet duke filluar nga data 29 maj.

Pagesa bëhet siç vijon më poshtë:

për pensionet deri në 11.000 denarë, pagesa bëhet më datë 29.05.2023;
për pensionet prej 11.001 – 14.000 denarë, pagesa bëhet më datë 30.05.2023;
për pensionet prej 14.001 – 18.000 denarë, pagesa bëhet më datë 31.05.2023 dhe
për pensionet mbi 18.001 denarë, pagesa bëhet më datë 01.06.2023.

Maqedoni, pagesa e pensioneve për muajin maj do të bëhet më 29 maj shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy