Maqedoni: Për 24 orë shërohen 1440 persona nga sëmundja COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Shëndetësisë në RMV sot ka njoftuar se në 24 orët e fundit si pacientë të shëruar nga coroanvirusi janë regjistruar gjithsej 1440.

Numri më i madhe i tyre janë nga Shkupi-798, Kavadari-76, Strumica-71, Tetova-67, Kumanova-56, Gostivari-47 dhe qytete tjera.

Me rastet e sotme, sipas statistikave zyrtare numri i përgjithshëm i personave që e kanë fituar betejën me COVID-19, është 85.439.

Ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 94.871 raste, kurse ka pasur edhe 2.946 viktima.

Advertisement

Maqedonia e Veriut ka realizuar gjithsej 471.417 testime për COVID-19./Telegrafi/

Maqedoni: Për 24 orë shërohen 1440 persona nga sëmundja COVID-19 shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy