Maqedoni: Ulen çmimet me pakicë të derivateve të naftës

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Komisioni Rregullator i Energjisë njoftoi se ka marrë vendim për uljen e çmimeve me pakicë të derivateve të naftës.

“Çmimet me pakicë të EURODIESEL (DE V) dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL-) ulen për 2,50 denarë për litër, ndërsa çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 dhe vajit M-1 NS me pakicë nuk ndryshojnë”, ka njoftuar Komisioni Rregullativ i Shërbimeve të Energjisë dhe Ujit.

Nga mesnata, çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

Motor benzin EUROSUPER BS – 95 90.50 (denarë/litër)

Advertisement

Motor benzin EUROSUPER BS – 98 92,50 (denarë / litër)

Karburanti dizel EURODIESEL BS (DE V) 87.00 (denarë/litër)

Vaj për djegie Extra light 1 (EL-1) 85.00 (denarë/litër)

Naftë M-1 NS 53,848 (denarë / kg)

Advertisement

Maqedoni: Ulen çmimet me pakicë të derivateve të naftës shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy