Mbi 1.000 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 1.001 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë

Sipas qyteteve në Shkup – 432, Manastir – 80, Kumanovë – 73, Prilep – 69, Kavadar – 51, Tetovë – 38, Veles – 35, Kërçovë – 29, Negotinë – 23, Gostivar – 21, Ohër dhe Shtip nga 17, Koçan, Strumicë dhe Radovish nga 15, Gjevgjeli – 13, Sveti Nikollë – 11, Vinicë – 9, Dellçevë – 8, Demir Kapi – 7, Resnjë dhe Dibër nga 5, Berovë – 4, Kriva Pallankë dhe Dojran nga 2, Demir Hisar, Strugë, Bogdanci, Kratovë dhe Makedonski Brod nga 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 151.122, numri i pacientëve të shëruar është 130.910, numri i vdekjeve është 4.742, ndërsa numri i rasteve aktive është 15.470.

Më shumë raste aktive me coronavirus ka në Shkup-6.974, Kumanovë-1.090, Manastir-1.018./Telegrafi/

Advertisement

Sot 28 viktima dhe 450 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Advertisement

Mbi 1.000 pacientë të shëruar nga coronavirusi në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy