Mbi 2.000 pacientë të shëruar nga coronvirusi në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 2003 pacientë të shëruar nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup – 1.145, Kavadar – 147, Ohër – 101, Negotinë – 81, Strugë – 71, Kumanovë – 57, Prilep – 53, Manastir dhe Veles nga 43, Tetovë – 34, Shtip – 32, Gostivar – 27, Strumicë – 26, Gjevgjeli – 23, Dellçevë – 17, Kriva Pallankë – 15, Kërçovë – 14, Koçan – 10, Berovë dhe Demir Kapija nga 9, Resnje – 7, Sveti Nikollë dhe Radovish nga 6, Probishtip, Vallandovë, Bogdanci dhe Makedonski Brod nga 5, Vinicë dhe Krushevë nga- 3 dhe Dojran – 1.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 141.157, numri i pacientëve të shëruar është 115.433, numri i vdekjeve është 4.182, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.542./Telegrafi/


Sot 32 viktima dhe 1.092 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Advertisement

Mbi 2.000 pacientë të shëruar nga coronvirusi në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy