Mehmedoviq: Masat janë të vonuara, ky është vaksinim “i detyruar”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mjeku Zllate Mehmedoviq sonte për “Telma” tha se masat e propozuara për vaksinimin e detyrueshëm të administratorëve dhe punonjësve shëndetësorë janë marrë në “pesë deri në 12”, dhe se nuk kemi asnjë mundësi apo përvojë nga vendet përreth që mund të aplikojmë.

“Këto masa merren nga 5 deri në 12 dhe ne nuk kemi asnjë mundësi apo përvojë nga vendet përreth që mund të aplikojmë. Për shembull, Austria e ka shtyrë deri në shkurt kur do ta bëjë vaksinimin e detyrueshëm, si dhe Indonezia dhe Malajzia”, tha doktor Zllate Mehmedoviq në emisionin “Top Tema” për masat e propozuara për përballimin e pandemisë.

Sipas tij, vendet e përmendura do të kenë një periudhë prej 4 muajsh deri në shkurt, me të cilën do të mund të operojnë me probleme të tilla ligjore.

Mehmedoviq deklaron se ky është një vaksinim “i detyruar”, nëse duam të shprehemi vulgarisht.

Advertisement

“Nuk ka mënyrë më të keqe se sa ta bësh dikë, ta urdhërosh të vaksinohet. Sa i përket testeve PCR në kurriz të punëdhënësve, mendoj se nuk do të ndryshojë shumë, sepse njerëzit ndoshta do të lodhen nga testimi i vazhdueshëm gjatë javës, qoftë edhe falas”, tha Mehmedoviq./Telegrafi/

Mehmedoviq: Masat janë të vonuara, ky është vaksinim “i detyruar” shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy