Mexhiti-Osmanit: “A ishe në vizitë zyrtare apo private kur takove Gruevskin?”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, ka dalë më pyetje publike për ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Ai ka pyetur Osmanin se “a ishte në vizitë zyrtare apo private kur takoi Nikolla Gruevskin në Budapest”?

Pyetja e Mexhiti vjen pas ndryshimeve që Qeveria i bëri në Kodin Penal, e përmes të cilave opozita shqiptare akuzon se është hartuar dhe garantuar amnisti për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski.

Kësaj pyetje i është përgjigjur menjëherë ministri Bujar Osmani i cili ka mohuar një gjë të tillë.

Advertisement

“Njëherë thanë e ka takuar Ali Ahmeti, pastaj thanë – jo, e ka takuar Artan Grubi, tash unë e paskam takuar! Ndoshta me të katërtën ia qëllojnë!”, ka shkruar Osmani në Facebook.

 

 

Mexhiti-Osmanit: “A ishe në vizitë zyrtare apo private kur takove Gruevskin?” shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy