Mickoski: Apeli ka kthyer padinë e Ruskovskës kundër OBRM-PDUKM-së

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zgjedhjet po vijnë, dhe presionet politike normalisht po rriten, si dhe urdhërat në prokurori dhe gjyqësor, shkroi lideri i OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski në Facebook.

Ai zbuloi se Gjykata e Apelit ka vendosur të rikthej përsëri për padinë e ngritur nga prokurorja Vilma Ruskovska kundër OBRM-PDUKM për videon që ata përdorën në fushatën zgjedhore.

“Nëse nuk është e qartë pse askush nuk është i përfshirë në luftën kundër krimit të organizuar, kjo është për shkak se të njëjtët njerëz janë të përfshirë në përndjekje politike”, tha Mickoski./Telegrafi/

Mickoski: Apeli ka kthyer padinë e Ruskovskës kundër OBRM-PDUKM-së shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy