Mickoski kërkon referendum, zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe presidenciale në të njëjtën ditë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Unioni i Veteranëve të OBRM-PDUKM-së është i sapoformuar, por përmban pjekurinë, diturinë dhe traditën që duhet ta udhëheq OBRM-PDUKM-në nëpër të gjitha stuhitë dhe sprovat, deklaroi kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, në Konferencën e Parë Vjetore. Unioni i Veteranëve të OBRM-PDUKM-së, që u mbajt sot pasdite në fshatin Demirhisar të Smilevës.

Para anëtarëve të OBRM-PDUKM-së dhe mysafirëve në tubimin partiak në Smilevë, Mickoski tha se është koha për të luftuar padrejtësitë.

“Në një tronditje të tillë jemi sot kur populli duhet të vendosë në referendum nëse është pro apo kundër Marrëveshjes me Bullgarinë, për heqjen apo miratimin e asimilimit kombëtar. Marrëveshja e miqësisë dhe bashkëpunimit me Bullgarinë është burimi, themeli mbi të cilin shteti bullgar e ndërton politikën e tij të ngurtë dhe negative ndaj Maqedonisë sonë”, theksoi Mickoski dhe kërkoi mobilizimin maksimal të anëtarësimit për suksesin e referendumit të iniciuar nga OBRM-PDUKM.

Hristijan Mickoski, poashtu kërkoi mbajtjen e tri zgjedhjeve në të njëjtën kohët, përkatësisht referendumin, zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe zgjedhjet e parakohshme presidenciale./Telegrafi/

Advertisement

Mickoski kërkon referendum, zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe presidenciale në të njëjtën ditë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy