Mickoski: LSDM dhe BDI duan ta fshehin rastin e Onkologjisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në debatin e djeshëm në parlament janë dëgjuar shpërthime të ndryshme nga deputetë e shumicës qeverisëse. Të përzierat që ndien secili nga ne për atë që ndodhi në Klinikën e Onkologjisë, e cila është rezultat i personelit mjekësor të afërt me partitë në pushtet LSDM dhe BDI, ndërsa qeveria po përpiqet në çdo mënyrë ta fshehë këtë krim, tha kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski gjatë vizitës së sotme në Sveti Nikoll, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve për skandalin në Onkologji.

Mickoski theksoi se qeveria beson se nëse e fshehin rastin do të shpëtojnë veten dhe autorët e këtij krimi, por u tha se pas ndryshimit të pushtetit të gjithë ata që morën pjesë në krim do të mbajnë përgjegjësi.

“Siç e thashë edhe më parë, e njëjta gjë vlen edhe për këta kriminelë politikë mjekësorë që kanë përfituar nga shëndeti i qytetarëve, qeveria e ardhshme e OBRM-PDUKM-së do të merret shumë më seriozisht me këtë skandal dhe ju premtoj se ata që i bënë të gjitha këto do të ndiqen penalisht para autoriteteve që janë përgjegjëse për këtë”, tha Mickoski./Telegrafi/

Mickoski: LSDM dhe BDI duan ta fshehin rastin e Onkologjisë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy