Mickoski: Qeveria e Maqedonisë dështon në ekonomi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski u shpreh se Qeveria nuk ka kapacitet, vizion dhe as dije për ekonominë e vendit. Sipas tij, gjendja me buxhetin e shtetit është alarmante dhe katastrofale.

“Gjendja është alarmante në kuptimin se ka shumë krim, ka ekonomi të zezë, të hyrat nuk janë ashtu siç janë paraparë, posaçërisht në tatimin e vlerës së shtuar”, tha Mickoski.

Ai shtoi se po ashtu nevojitet të miratimi i ligjit ku bëhet nivelimi i të hyrave për funskionarët.

Advertisement

Nevojitet miratimi i ligjit që do të ketë nivelim të qartë të të hyrave të funskionarëve. Paga duhet të jetë e dinjtetshme në raport me përgjegjësinë që e kanë, por nuk duhet të jetë dallimi aq i madh”, tha Mickoski i cili theksoi se partia e tij do të mriatoj ligj që do t’i ulë pagat për funksionarët./Telegrafi/

 

Mickoski: Qeveria e Maqedonisë dështon në ekonomi shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy