Ministria e Kulturës – Maqedoni: Shpallet konkursi për ndarjen e çmimit “Meto Jovanovski”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Kulturës njoftoi se Këshilli për ndarjen e çmimit shtetëror ka shpallur r Konkurs për ndarjen e çmimit shtetëror “Meto Jovanovski” për vitin 2021.

Sipas njoftimit, me çmimin shtetëror “Meto Jovanovski” jepet mirënjohja më e lartë për arritjet shumëvjeçare në fushën e promovimit, mbrojtjes dhe avancimit të të drejtave të njeriut.

Nga Ministria e Kulturës thonë se konkursi zgjatë nga 15.10.2021 deri më 15.11 2021, ndërsa konkursin mund ta gjeni KËTU./Telegrafi/

Ministria e Kulturës – Maqedoni: Shpallet konkursi për ndarjen e çmimit “Meto Jovanovski” shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy