Misovski: Është e vështirë të bësh fushatë edhe për presidentin edhe për promovimin e një programi në të cilin drejtim do të shkojë vendi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Për mendimin tim, nuk ka dyshim se ne duhet të respektojmë Kushtetutën, si të gjitha vendet evropiane. Nëse mandati i presidentit është 5 vjet, atëherë mandati i deputetëve është 4 vjet. Zgjedhjet duhet t’i ndajmë sepse është e vështirë të bësh një fushatë si për presidentin, ashtu edhe për promovimin e një programi në cilin drejtim do të ecë vendi. Fakti që Ivanov në një kohë pranoi të jetë vetëm ekstra në procesin zgjedhor është tjetër çështje. Qytetarët duhet të zgjedhin president të të gjithë qytetarëve dhe lloj tjetër të fushatës”, ka thënë nënkryetari i Kuvendit dhe lider i NSDP-së, Goran Misovski, në intervistën për numrin e fundit të të përjavshmes “Fokus”.

Ai konsideron se bojkoti i zgjedhjeve është një vendim legjitim politik, por nuk është i mirë për vendin.

Edhe nëse OBRM bojkoton, ne do të bëjmë regjistrimin, sepse ka shpallje për shumë kandidatë që objektivisht janë prapa strukturës dhe votuesve. Është një akt frikacak, siç ndodhi në referendum. Mickoski e dinte matematikën dhe në momentin e fundit vendosi të mos shkojë”, theksoi Misovski./Telegrafi/

Misovski: Është e vështirë të bësh fushatë edhe për presidentin edhe për promovimin e një programi në të cilin drejtim do të shkojë vendi shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy