Miteva: Shilegov në Shkup humbi me 8.000 vota, qytetarët u përcaktuan për ndryshime

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zëdhënësja e OBRM-PDUKM-së, Marija Miteva thotë se Shilegov ka humbur në Shkup me 8.000 vota.

“Qytetarët në pjesën më të madhe u përcvaktuan për ndryshime. Populli djha votë kundër qeverisë”, tha Miteva.

Ajo tha se Shilegov ka humbur në Butel me 6%, në Gjorçe Petrov me 40%, në Gazi Babë me 79%, në Aerodrom me 72%, në Kisella Voda me 81%, në Karposh me 20%, ndërsa në Këshillin për Bashkinë e Shkupit humbën me dallim prej 50 mijë votave.

“Dëshira e shumicës së shkupjanëve është e qartë, ata duan ndryshime dhe të ardhme më të mirë”, tha Miteva./Telegrafi/

Advertisement

Miteva: Shilegov në Shkup humbi me 8.000 vota, qytetarët u përcaktuan për ndryshime shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy