Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti nesër pritet të jetë me vranësira dhe me mjegull.

Paradite në pjesën jugore të vendit do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 0 deri shtatë gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të jetë prej pesë deri 11 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me vranësira dhe me mjegull ku temperatura maksimale do të arrijë deri në tetë gradë celsius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti do të jetë stabil dhe i thatë. Ndryshim të motit pritet të ketë të premten ku priten reshje të shiut dhe rënie të temperaturave./Telegrafi/

Advertisement

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy