Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, moti nesër do të jetë me diell dhe me disa vranësira mesatare.

Temperaturat gjatë mëngjesit do të jenë nga 11 deri 17 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore nga 24 deri 32 gradë celsius.

Në Shkup moti pritet të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri 30 gradë celsius.

Gjatë ditës së shtunë moti do të jetë stabil dhe me diell, ndërsa në disa vend mund të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut. Të dielën në orët e pasdites në disa vende moti pritet të jetë jostabil me reshje të shiut dhe erë të përforcuar./Telegrafi/

Advertisement

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy