Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti nesër pritet të jetë i vranvt dhe me erë të dobët në drejtim veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë nga -9 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 2 deri 9 gradë celsius.

Sipas Drejtorisë për Punë Hidrometerologjike, deri të enjten moti do të jetë stabil dhe i thatë, me temperatura më të ulëta, ndërsa reshje të borës pritet të ketë në pjesën perëndimore të vendit të enjten në mbrëmje dhe gjatë natës.

Për shkak të temperaturave të ulëta do të ketë kushte për shfaqjen e ngricave ku i gjithë vendi do mbulohet me borë, ndërsa malet do të kenë më shumë reshje.

Advertisement

Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy