Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

Deri nga fundi i ditës moti do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla lokale dhe erë të dobët nga drejtim i ndryshëm.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 31 deri 38 gradë Celsius. UV indeksi do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht me diell, i nxehtë dhe i qetë. Temperatura do të arrijë deri 37 gradë Celsius.

Advertisement

“Vijon periudhë e motit shumë të nxehtë me temperaturë ditore mbi 30, ndërsa në disa vende do të arrijë 40 gradë Celsius. Në orët e pasdites, kryesisht në rajonet malore, do të ketë dukuri të izoluar të jostabilitetit me të reshura të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla, informojnë nga DPHM.

The post Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoni appeared first on Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy