Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Maqedoninë e Veriut vijon periudha e motit kryesisht me diell dhe i ngrohtë, me rritje të temperaturës në fundjavë.

Siç njoftojnë nga DPHM, temperaturat e mëngjesit do të jenë vazhdimisht mbi zero, ndërsa vranësira më e madhe me kushte për paraqitje të reshjeve pritet në fillim të javës së ardhshme dhe do të pasohet me rënie mesatare të temperaturave.

Temperaturat minimale të mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri në 12, kurse maksimalet ditore do të arrijnë deri në 27 gradë.

 

Advertisement

 

Moti gjatë ditëve të ardhshme në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy