Moti i ligë kaplon Shkupin, shiu vërshon disa rrugë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Stuhia e përcjellë me shi të rrëmbyeshëm, breshër, bubullima dhe erë që goditi Shkupin pasditen e sotme ka shkaktuar vërshime të rrugëve, nënkalimeve, shtëpive dhe oborreve.

Shiu i dendur dhe qyteti e bëjnë të vështirë lëvizjen në rrugë, të cilat janë vërshuar nga uji, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga Qendra për Menaxhim me Kriza informuan se nga stuhia pasditen e sotme përveç Shkupit janë përfshirë edhe Shtipi, Velesi, Demir Hisari, Sveti Nikolla.

DPHM njoftoi se moti i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të fortë do të vazhdojë deri të premten, sidomos pasdite. Lokalisht do të ketë procese më intensive në formë stuhie me reshje më të bollshme shiu në një kohë të shkurtër, erë e fortë dhe kushte për shfaqjen e breshërit./Telegrafi/

Advertisement

Moti i ligë kaplon Shkupin, shiu vërshon disa rrugë shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy