Moti në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me paraqitje të vranësirave të vogla lokale.

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor, më e theksuar përgjatë Vardarit.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 23 deri në 28 gradë.

Në ditët në vijim do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Paradite të së martës do të ketë vranësira të shtuara me kushte për reshje të dobëta lokale shiu dhe rënie të lehtë të temperaturës ditore.

Advertisement

Moti në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy