Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare dhe me erë të përforcuar në drejtim jugor.

Deri në fund të ditës dhe gjatë datës do të ketë reshje të shiut, kryesisht në pjesët perëndimore të vendit.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej shtatë deri 15 gradë celsius ndërsa temperatura maksimale prej 22 deri 29 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë me diell dhe vranësira mesatare e erë të përforcuar në drejtim jugor ku temperatura maksimale do të arrijë 26 gradë celsius./Telegrafi/

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy