Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut, sidomos pasdite. Reshje më të mëdha pritet të ketë në pjesën perëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri 6 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 11 deri 16 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Të premten parashihet të ketë ulje të ndjeshme të temperaturave./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy