Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe periudha me diell. Do të fryjë edhe erë nga drejtimi veri-perëndimor, sidomos pasdite.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 5 deri 11 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me diell dhe stabil, si dhe do të ketë rritje të temperaturave ditore./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy