Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira mesatare dhe kushte për reshje të shiut.

Gjithashtu do të fryjë erë e përfocruar nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 20 deri 27 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të jetë i freskët dhe me reshje të shiut, të cilat në disa vende do të jenë më të rrëmbyeshme./Telegrafi/

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy