Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm dhe i freskët. Në pjesën më të madhe të vendit, do të ketë reshje të shiut.

Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 15 deri 25 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, vranësira dhe periudha me diell./Telegrafi/

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy