Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Rreth mesditës dhe pasdites, do të ketë dukuri të jostabilitetit me reshje të rrëmbyeshme dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 25 deri në 34 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura minimale do të ulet në 17 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë celsius./Telegrafi/

 

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy