Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa gjatë pasdites në pjesët veriore të vendit vranësirat do të rritet dhe pritet të ketë reshje të shiut.

Temperatura gjatë mëngjesit do të jetë nga tetë deri 18 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 23 deri 32 gradë celsius.

Në Shkup, moti paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa pasdite pritet të ketë reshje të shiut. Temperatura maksimale do të arrijë deri në 26 gradë celsius.

Të enjten do të do të vazhdojë era në drejtim verior dhe do të nxis rënie të temperaturës ditore për disa gradë./Telegrafi/

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy