Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të ketë edhe vranësira lokale, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 5 deri 14 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 26 deri 35 gradë celcius.

Deri të premten moti pritet të jetë me diell dhe stabil, ndërsa gjatë fundjavës do të ketë reshje të shiut./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy