Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë kryesish i vranët, me reshje të pas kohshme të shiut dhe me erë të dobët.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, kurse maksimalja do të arrijë prej 9 deri në 14 gradë Cclsius.

Edhe në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe me reshje të shiut ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 12 gradë celsius.

Advertisement

Të hënën do të ketë kushte për mot jostabil, me erë të fortë dhe me bubullima./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy