Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me reshje bore në vende malore dhe reshje shiu në gjithë territorin e vendit, njofton Telegrafi Maqedoni.

Erë e lehtë veri-perendimore do të fryej në vend, ndërsa shpejtësia e erës do të jetë 5 km/h.

Temperatura ditore do të leviz prej 2 deri në 8 gradë Celsius.

Gjatë ditëve në vazhdim, temperaturat do të jenë më të ulëta dhe me reshje të shiut. /Telegrafi/

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy