Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 21 deri në 27 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 26 gradë Celsiusë.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy