Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vranësirë ​​dhe ftohtë me reshje bore në male dhe reshje shiu në zonat e ulëta. Pasdite do të fillojë të fryjë erë e fortë veriore dhe reshjet e shiut do të kalojnë në borë në disa nga vendet më të larta. Në pjesët perëndimore reshjet do të jenë më të shumta.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 6, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 3 deri në 10 gradë.

Të premten do të fryjë erë e fortë veriore, moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit. Gjatë fundjavës dhe fillimit të javës së ardhshme do të mbajë mot stabil, kurse nga e hëna temperaturat do të rriten. /Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy