Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe diell. Në orët e mëngjesit do të ketë kushte për reshje të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e fortë me mbi 60 km/h nga pjesa jugperëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 6 deri 12, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 16 deri 23 gradë celsius.

Nga e premtja temperaturat minimale do të arrijnë deri në 7 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të arrijnë deri 20 gradë celsius./Telegrafi/

Advertisement

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy