Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryesisht me diell dhe e ngrohtë me erë të dobët nga jugu, ndërsa përgjatë Vardarit me erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 21 deri në 27 gradë.

Vazhdon periudha e motit me diell dhe të ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Nga e marta do të ketë një rritje të caktuar të vranësirave me rënie të lehtë të temperaturës ditore. /Telergafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy