MPB: Dje 62 shkelje të orës policore, 482 gjoba për mosmbajtje të maskave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se mbrëmë janë konstatuar 23 shkelje të orës policore, ndërsa janë dhënë edhe 481 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19./Telegrafi/

Advertisement

MPB: Dje 62 shkelje të orës policore, 482 gjoba për mosmbajtje të maskave shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy