MPB Maqedoni: 53 shkelje të orës policore dhe 384 gjoba për mosmbajtje të maskave

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se mbrëmë janë konstatuar 53 shkelje të orës policore, ndërsa janë dhënë edhe 384 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19./Telegrafi/

MPB Maqedoni: 53 shkelje të orës policore dhe 384 gjoba për mosmbajtje të maskave shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy