MT: Besa Trans ka pasur licencë të rregullt për transport ndërkombëtar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministria e Transportit (MT) në Maqedoni ka dhënë informacione rreth kompanisë ‘Besa Trans’ që ka kryer udhëtimin e pasagjerëve me autobusin që u aksidentua në Bullgari, nga ku mbetën të vdekur 45 njerëz nga Maqedonia dhe 7 prej tyre mbetën të lënduar, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Me kërkesën për marrje të licencës për punë të transportit ndërkombëtar, kompania në fjalë ka plotësuar kushtet për të marrë licencë dhe e njejta i është dhënë me vlefshmëri prej 08.08.2018 deri më 08.08.2022″

Nga Ministria e Transportit kanë thënë se janë në pritje të rezultateve të hetimit që të tregojnë shkaqet për aksidentin. /Telegrafi/

MT: Besa Trans ka pasur licencë të rregullt për transport ndërkombëtar shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy