Ndalohen disa persona në Manastir, u gjendën armë dhe municione

Pinterest LinkedIn Tumblr +

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme kanë ndaluar 26-vjeçarin K.J. nga Manastiri.

Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, të kryer me urdhër gjyqësor, janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, dy korniza për pistoletë dhe 48 plumba.

26-vjeçari është ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët kallëzim përkatës.

Dje po ashtu, policët e policisë kriminale në kuadër të SPB Manastir kanë ndaluar V.A. (43) nga Manastiri. Gjatë kontrollit në banesën e tij, të kryer me vendim gjykate, iu gjetën dhe sekuestruan municione dhe sende me origjinë nga një vjedhje e rëndë e kryer më datë 02.06.2023 nga fëmijët e tij të mitur.

Advertisement

Me ta në stacionin policor është zhvilluar një bisedë zyrtare gjatë së cilës kanë pranuar krimin. Pas dokumentimit të plotë të rasteve ndaj tyre do të ngrihet kallëzim përkatës./Telegrafi/

Ndalohen disa persona në Manastir, u gjendën armë dhe municione shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy