Ndalohen një person nga Velesi, zbardhen pesë krimet e “vjedhjeve të rënda”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

MPB njofton se më 26 mars 2024, në Veles, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Veles dhe nga Departamenti i Policisë Kriminale në Veles ia kanë ndaluar E.J.(39) dhe Xh.N.(31), të dy nga Velesi.

Ata ishin në kërkim sipas një thirrjeje qendrore nga SPB Veles dhe dyshohet se kanë kryer disa vepra penale “vjedhje e rëndë” në zonën e SPB Veles. E.J. dhe J.N. janë ndaluar në komisariat, me ta janë zhvilluar intervista zyrtare, gjatë të cilave kanë pranuar pesë vepra të “vjedhjeve të rënda” që kanë kryer në banesa dhe persona juridikë. Nga gjyqtari i procedurës paraprake nga Gjykata e Shkallës së Parë Veles E.J. i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh për vuajtje të masës së paraburgimit.

Gjithashtu, pas masave të marra, u konstatua se Xh.N. i njëjti kërkohej për vuajtje të dënimit me burgim dhe për vuajtje të dënimit është dërguar në Burgun e Idrizovë.

Ndalohen një person nga Velesi, zbardhen pesë krimet e “vjedhjeve të rënda” shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy