Ndalohet një person në Kavadar, dyshohet për vjedhje

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dje në ora 18:50 në Kavadar, zyrtarë policorë nga DPB Kavadari kanë ndaluar F.J.(18) nga Kavadari.

Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “vjedhje” nga oborri i manastirit “Shën Nikolla Moklishki” në atarin e fshatit Vatasha e Kavadarit, gjatë së cilës ka marrë disa sende. Atij i janë gjetur sendet dhe i janë kthyer pronarit.

Për ngjarjen është njoftuar prokurori publik, ndërsa pas dokumentimit të saj do të bëhet kallëzim përkatës.

Ndalohet një person në Kavadar, dyshohet për vjedhje shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy