Ndalohet një ukrainas në kufirin e Maqedonisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

MPB njoton se me datë 29.03.2024, në ora 13:40 në vendkalimin kufitar Tabanovc, zyrtarët policorë kanë ndaluar P.Sh.(31) nga Republika e Ukrainës, i cili drejtonte një kamion Mercedes dhe një gjysmërimorkio me marka kombëtare ukrainase, pasi gjatë kontrollit kufitar ka paraqitur patentë shoferi të falsifikuar

. I njëjti i është dorëzuar zyrtarëve policorë nga SPB Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme.

Ndalohet një ukrainas në kufirin e Maqedonisë shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy