Ndjehet tërmet në Shkup

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tërmet me epiqendër 760 kilometra në jug të Shkupit, në Detin Mesdhe, me intensitet 5,8 ballë sipas shkallës së Rihterit, është ndjerë sot menjëherë pas mesnatës në ora 00:43, njofton Observatori sizmologjik pranë Fakultetit të shkencave matematiko-natyrore në Shkup.

Tërmeti me intensitet prej 5,8 ballë sipas shkallës së Rihterit, u ndje edhe në vendin tonë me intensitet prej II – III ballë sipas shkallës Makrosizmologjike evropiane.

Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë të Veriut ka stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, dhe mirëmbahet nga Observatori sizmologjik pranë Fakultetit të shkencave matematiko-natyrore në Shkup.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy