Në qendrat kovide në Shkup janë pranuar 34 pacientë të rinj

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në 24 orët e kaluara, 34 pacientë të rinj janë shtruar në spital në Qendrat Covid në Shkup për shkak të ndërlikimeve nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjithsej 338 persona të dyshuar ose të konfirmuar për COVID-19 po trajtohen në repartet e sëmundjeve infektive në kryeqytet.

Në 24 orët e fundit, ka pasur 13 pranime në klinikat e interne, një pacient u shtrua në spital në Klinikën e Veshit, Hundës dhe Fytit dhe Klinikën e Syve, tre pacientë secili në Klinikën e Dermatologjisë, Klinikën e Neurologjisë dhe Institutin e TB. Dy pacientë u pranuan në Klinikën e Nefrologjisë. Ka pasur 11 pranime të reja të pacientëve në Qendrën Covid në spitalin “8 Shtatori”, dhe 10 në Klinikën e Sëmundjeve Infektive.

Në 24 orët e kaluara, 38 pacientë të shëruar janë lëshuar në shtëpi.

Advertisement

Për momentin, 18 pacientë janë duke u trajtuar në Klinikën e Lëkurës në Qendrën Covid, 24 pacientë në Klinikën e Neurologjisë, dhe gjithsej 25 pacientë me simptoma të coronavirusit janë pranuar në Institutin TBC, në Klinikën e Sëmundjeve të Syrit 4 pacientë, dhe në ORL 17 pacientë. Janë 18 pacientë në Klinikën për Gastroenterohepatologji”, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në spitalet e kryeqytetit ka 98 shtretër të lirë spitalor./Telegrafi/

Në qendrat kovide në Shkup janë pranuar 34 pacientë të rinj shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy